Zeka Pırıltısı (Flash Of Genius) - EMPATİK BLOG

Zeka Pırıltısı (Flash Of Genius)

Gerçek bir hayat hikayesinden sinemaya uyarlanan Zeka Pırıltısı (Flash Of Genius) başta genç girişimciler olmak üzere kobiler, işletmeler, firmalar için yaratıcı fikirleri olan, sorunları çözen ve yeni bir ürün keşfeden herkesin izlemesi gereken bir film. Ders niteliğindeki Zeka Pırıltısı size basit gibi görünen ama aslında milyarlık değeri olan fikirlerinizin elinizden alınması ile kendinizi nasıl savunacağınızı, karşınıza çıkan zorluklarla nasıl baş edebileceğinizi gösteriyor.

Fikrinizi paylaşmadan önce bir düşünün

Little Miss Sunshine’dan hatırladığımız Oscar adayı Greg Kinnear, otomobil üreticileri için parlak bir fikri olan Robert Kearns’ı canlandırıyor. Otomobil üreticileri yağmurda araba kullanmayı sağlayacak bir çözüm aramaktadırlar ve bu çözüm Robert Kearns’ın bulduğu “silecek” tir. Kendi halinde bir üniversite hocası olan Kearns buluşunu Detroit Otomotiv Sektörü’nün önde gelen firması ile paylaşır. Firmanın aşırı ilgisi ile Kearns, buluşu sayesinde zengin olabileceğini fark eder ama otomotiv firmasının başka planları vardır.

Proje başlar kapı dışarı edilir

Mütevazi bir hayatı olan Kearns, firma ile anlaşır ancak proje belli bir seviyeye ulaştıktan sonra kendisini kapının dışında bulur. İllegal bir şekilde proje dışına atılan Robert Kearns’ın hukuk mücadelesi, hak arama çabaları, fikir koruma süreçleri başlar. Kearns, dava ve mahkeme sürecinde konuya o kadar çok eğilmiştir ki hukuk kitaplarını okuyarak bir avukat kadar hukuk bilgisine sahip olur.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir