Virgin Group kurucusundan korkularınızı yenecek tavsiyeler - EMPATİK BLOG

Virgin Group kurucusundan korkularınızı yenecek tavsiyeler

Şirketinizde büyük bir değişiklik yapmayı planladığınızda onun sizin temel konumunuzu etkileyip etkileyemeyeceğini düşünün. Unutmayın ki en iyi işler sorunları çözerek insanların hayatlarını kolaylaştıran işlerdir. Onlar ya bir hizmeti iyileştirir ya da işleri yapma şeklimizi basitleştirirler. Bizim Virgin’deki başarımıza veya Apple’ın iPhone ile cep telefonu pazarında nasıl devrim yaptığına bir bakın.

Ekibiniz donanımlı ve güvenilir olsun

Küçük şeyleri kafaya takmayı becerebilmelisiniz. Şirketiniz ne kadar büyümüş olursa olsun siz ve ekibinizin ayrıntılara odaklanmaya devam edecek şekilde donanımlı olması gerekir. İşleri havale edebileceğiniz doğru insanlarınız ve yükü paylaşabilecek nitelikte birilerinin olup olmadığını gözden geçirin. Eğer uzun ömürlü bir şirket kuracaksanız etrafınızı güvenilir meslektaşlarla çevirmek zorundasınız.

Her fırsattan faydalanın

Önünüze çıkan her fırsattan markanızın reklamını yapmak için faydalanın. Ben yıllar içinde şirketimizin reklamını kendi çılgın hünerlerim ve maceralarımla yapmanın, Virgin markasını şirketlerimin cebinden ağır reklam maliyetlerine tek kuruş para bile harcamaksızın medyanın manşetlerine taşımanın en iyi yolu olduğunu öğrendim. Tüm bu öneriler ister kıyasıya rekabet, ister finansman eksikliği isterse yavaş giden bir ekonomi formunda olsun karşınıza çıkan tüm engellerin üstesinden gelebilmeniz için gereken cesarete sahip olmanıza katkıda bulunacaktır.

 

Kaynak: Capital

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir