Profesyonel Profiliniz İçin 5 Temel Linkedin Yükseltmesi - EMPATİK BLOG

Profesyonel Profiliniz İçin 5 Temel Linkedin Yükseltmesi

Profesyonellerin kullandığı Dünyanın en büyük sosyal ağı olan LinkedIn, dünya genelinde profesyonellerin profillerini güncellemek ve devasa platformda büyük değişiklikler katarak onların mesleki becerilerini düzenleme yönelik çalışmalar yapmıştır.  

Güncellenmiş Linkedin platformunun maksimum yarar sağlamanız adına 5 önemli LinkedIn yükseltmeleri aşağıda paylaşmak istiyorum.

1.Bütün düzenlemelerinizi artık satır içinde yapabilirsiniz.

Ürün yöneticileri tarafından tanıtılan en büyük LinkedIn güncelleştirmesi, Satır içi düzenlenmelerin kolaylaştırılmasıdır. Bu sayede kendi profesyonel hesabınızı sürekli güncel tutmaya yardımcı olacaktır.

Profilinizin üzerine geldiğinizde hangi bölümde değişiklik yapmak istiyorsanız o bölümün üzerine gelmeniz yeterli. Her bölümün üzerindeki kalem simgesi kendi bölümünü düzenlemenize yardımcı olur. Bu düzenleme sayesinde acil bir değişiklik yapmak istediğinizde bu yol size hız kazandıracaktır.  Bölümün sol üstünde yer alan kalem simgesine tıklayarak düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Düzenlemeyi yaptıktan sonra örneğin; unvanla ilgili bir çelişkiye düşerseniz, ‘Örnekleri göster’ seçeneğine basmanız yeterli olacaktır. Böylelikle sektörünüzdeki örnek unvanlara göz gezdirme şansına sahip olursunuz.

image001

 

2. Diğer kullanıcılardan öne çıkmak için yeni bölümler eklemek artık daha kolay

Satır içi düzenlemeyle basit bir şekilde LinkedIn profilinize yeni bölümler ekleyebilirsiniz. Yeni projeler, belgelendirme, dersler, yayınları, test skorları, patent vb. bölümleri oluşturarak profilinizde görsel açıdan zengin bir görünüme sahip olursunuz. Aynı zamanda profilinizde genel deneyiminizi düzenlemek ve ilk iş tecrübenizdeki bilgileri güncellemek için kısa değişiklikler yapabilirsiniz.  Özet kısmında da kendinizi tanıtacak, otobiyografi yazmanız, sizi görüntüleyen kişilerin hakkınızda bilgi edinmesine olanak sağlayacaktır.

image002

image003

image004

3. Profil Gücü özelliğiyle, profesyonel profilinizin gelişimini izleyerek anlamlandırabilirsiniz

Sağ üst köşedeki, ‘Profil Gücü’ özelliğini yükseltmek ve profesyonel bir görünüm kazanması adına, Size sorular soruları cevaplamanızda fayda var.

image005

4. Özel arka plan

Özel arka plan özelliği tüm Premium hesaplarda mevcut olmasının yanı sıra diğer kullanıcılara da sonradan açılan bir özelliktir. Kendi alanınızla ilgili arka plan fotoğrafı ekleyerek çevrimiçi kişisel markalaşmayı arttırabilirsiniz. Yapmanız gerek istediğiniz bir görüntüyü dosya ekle seçeneğiyle arka plana sürüklemek.

İpucu: Arka planda paylaşılan fotoğraf veya resmin görüntü kalitesinin düşük olmaması için picmonkey gibi uygulamaları kullanmanız iyi olabilir.

image006

5. Profilini görüntüleyen ve ziyaret eden işverenleri görüp, profil değerinin yükselişiyle ilgili içgörü elde edebilirsin.

Hangi kaynaktan kaç görüntülenme oldu, sizi kimler görüntüledi gibi sorularınıza cevap olacak bir özellik. Bu özellik sayesinde Dünya çapında çalışanların hesaplarını daha verimli yönetmeye yardımcı olur.

image007

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir