(MMG) Mİmar Mühendisler Grubu çalışma toplantısı.

MMG’nin Kahvaltılı Çalışma Toplantısının Konuğu Olduk.

Mimar Mühendisler Grubu’nun aylık olarak düzenlediği kahvaltılı çalışma toplantısı Eylül programının konuğu olduk. Kurulduğu ilk günde beri üyesi olduğumuz MMG’nin Şişli Grand Cevahir Otelde gerçekleşen programanın açılış konuşmasını MMG Genel Başkanı Mehmet Kürşat Çapar yaptı.

 

Mimar Mühendisler Grubu Kariyer (MMG Kariyer)

mmg-kariyer-empatik

Empatik İnsan Kaynakları dijital alt yapı sistemiyle oluşturulan mmgkariyer.com’dan da bahseden Çapar konuşmasında Mimar Mühendisler Grubu Kariyer sayfası için şunları söyledi.

mmg_logo

“Öncelikli olarak üyelerimizin eleman ihtiyaçları için referanslı çalışanlar sağlama konusunda sistematik bir çalışma içerisine girdik. MMG olarak bu hizmeti hem iş arayan dostlarımıza hem de işverenlerimize ücretsiz olarak sunuyoruz. Bununla birlikte sistemimiz yardımı ile çalışma arkadaşı bulan işverenlerimiz, derneğimize bağış yaparsa hayır demeyiz. Malumunuz bu hizmetler için tahsis edeceğimiz bir arkadaşımız var ve masraflarını karşılamamız gerekiyor. Sizden ricam mmgkariyer.com sitesini ziyaret ederek, detaylı bilgileri almanız ve bu sitenin gelişimi için destek vermenizdir”

 

Kızılay Kariyer

kizillay-kariyer-empatik
MMG’nin hazırlamış olduğu programa katılan Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Dr. Kerem KINIK Türk Kızılayının son yıllarda ki faaliyetlerini anlattı. Kızılay Kariyer hakkında bilgi veren Kınık şunları söyledi.


kizilay-kariyer-logoTürk Kızılayının görev organizasyon sürecinde  önemli bir istihdam ayağı var. Mevcuttaki 400 pozisyon için 18.000 başvuru olduğunu belirten Dr Kerem KINIK iş bekleyen aş bekleyen arkadaşları uyarabilirsiniz Kızılay’da çalışma imkanları var. Türk Hava Yollarınıda referansları arasında bulunduran Empatik, profesyonel anlamda bu alanda hayli mesafe katetti.

Empatik İnsan Kaynakları Genel Müdürü Burhan KOCA ile bir görüşmelerinden sonra böyle bir sistemi hayata geçirmenin Kızılay’daki işe alım faaliyetlerinin daha organize ve sistemli olacağını farkettiğini söyleyen Kınık, önceden elden alınıp arşivlenen cv’ler ile ilerleyen işe alım sürecinde yanlışlar yaşandığını söyledi.

Kızılay Kariyer ile ilgili konuşmasında Empatik İnsan Kaynakları’nın dijital alt yapısıyla hayata geçirilen Kızılay Kariyer ile işe alım sürecinin daha profesyonel hale geldiğini belirten Kınık Empatik bizim işe alımlarımızda yaptığımız hataları azaltmamızı sağladı bunun için kendilerine teşekkür ediyorum dedi.

Comments are closed.