Hafta sonu Whiplash izlemeli - EMPATİK BLOG

Hafta sonu Whiplash izlemeli

 

İnsan Kaynakları alanında çalışan veya kariyer yapmak isteyenlerin bu hafta izlemesi gereken filmler arasında 2014 yapımı olan Whiplash yer alıyor.  İnsan Kaynakları bakış açısı ile ele aldığımız filmin kahramanlarını 19 yaşında olan Andrew ve caz duayeni Terence Fletcher oluşturuyor.  Küçük yaşlardan itibaren bateri çalmaya başlayan Andrew, işinde tam anlamıyla usta olmak istiyor. Bu kapsamda da ülkenin en iyi müzik okulu arasında yer alan Shcarffer Konservatuarına girer.

Genç yeteneğin başına gelmedik kalmıyor

Bir gün üniversitede kendi başına bateri çalan Andrew, okulun sert mi sert hocası olan Terence Fletcher’ın dikkatini çeker. Evet, asabi hoca bir İK çalışanı misali yeteneği keşfetmiştir ama insanın filmi izlerken keşfetmeseydi diyesi geliyor 😊. Nitekim yeteneği keşfedilen Andrew’ın başına gelmedik kalmıyor. Fletcher, Andrew’ı okulun en parlak öğrencilerinin seçildiği ve sürekli yarışmalara hazırlanan ‘Studio Band’a seçmek istiyor.

Baskı yapın ama acımasız da olmayın

Acımasızlığı ile ünlü Fletcher, 19 yaşındaki genç bateristin yeteneğini ortaya çıkarmak için sert söylemlerden, arkadaşlarıyla rekabete sokmaktan hiç çekinmez. Dünyası alt üst olan, hatta trafik kazası bile geçiren Andrew, zorda olsa azim, kararlılık ve cesaretiyle Fletcher’ı bile şaşırtan yeteneğini ortaya koyuyor. Bir İK çalışanı olarak hem yeteneğinizin ortaya çıkması için sabırlı olun hem de yeteneği ortaya çıkarma konusunda Fletcher, kadar acımasız olmayın 😊

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir