Empatik İnsan Kaynakları, istihdama odaklanmış bir danışmanlık firmasıdır. Aynı zamanda, İşkur Özel İstihdam Bürosu da olan Empatik, işe alım süreç geliştirme, seçme değerlendirme gibi danışmanlık hizmetler yanında, bireysel ve kurumsal gelişimi destekleyen sosyal sorumluluk projeleri düzenlemektedir.

Özellikle yoğun toplu işe alım süreçlerine sahip kurumlara profesyonel çözümler ve hizmetler sunan Empatik, yoğun toplu işe alım süreçlerinin sağlıklı yönetimi için bilgi sistemleri geliştirmektedir. Cvmer.com markasıyla bir genel istihdam portalı işletmeciliği de yapan Empatik, bireysel ve kurumsal üyelerine portal üzerinden hizmet vermektedir. Üyelerinin kurumsal web sitelerine ekleyebilecekleri, buradan ilanlarını verip, başvurularını kabul edebilecekleri, özgeçmiş ve mülakat yönetimi yapabilecekleri hazır servisler de sunmaktadır.

 

Empatik İş Anlayışımız

  •     İnsanı esas alan yönetim anlayışımız markamızı doğurdu.
  •     Referans eksenli hizmet anlayışımız çalışmalarımıza daha fazla değer katıyor.
  •     Bütüncül hizmet anlayışımızla, ihtiyaçlara en doğru ve etkili çözümleri üretiyoruz.
  •       Esnek hizmet anlayışımızla tüm taleplere eksiksiz cevap veriyoruz.
  •       Çözüm odaklı hizmet anlayışımızla, alanımızda “en doğru çözüm ortağı”yız.

Empatik: Toplu Işe Alım Uzmanı

Günlük 150 adaya kadar 7 farklı test, birebir ve grup mülakatı uygulamış ve sonuçlarını anlık yayınlanmış olan Empatik, havacılık sektöründe Dünya’nın lider firmaları arasında yer alan müşterisi  için 15 ayda 20.000’in üzerinde adayı değerlendirerek bu alanda ülkemizin en yetkin ekibi oldugunu kanıtlamıştır.

Bu alanda geliştirmiş olduğu bilgi sistemleri ile toplu işe alım süreçlerinde manuel işlemleri tamamen ortadan kaldırmaktadır. Sürece ait tüm veriyi baştan sona elektronik ortamda üretip, anlık raporlamakta ve arşivlemektedir. Bilgi teknolojileri hakimiyeti sayesinde çözümlerinde müşterilerine yüksek tasarruf imkanı ve operasyonel verimlilik sağlamaktadır.

Referans Sistemi

İstihdama yönelik faaliyetlerinde, iş hayatının başından beri referans eksenli bir yaklaşımı benimsemiş olan Empatik, artık sektörde kabul görmüş ve yaygınlaşmış olan referans sistemini ilk uygulayan firmadır. Seçme ve değerlendirmede büyük avantaj sağlayan sistemin sektördeki benzer uygulamalardan farklı olarak, Empatik bire bir ve değerli referans sağlamaktadır.

2004 yılında, referans eksenli olarak geliştirmiş olduğu istihdam portalı, işverenlerden de ücret almayan Dünya’daki ilk istihdam portalı olmuştur.

Sosyal Sorumluluk

Sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem veren firma, 2001 yılından bu yana, her yıl düzenli olarak StajOkulu düzenlemektedir. StajOkulu, üniversitelerin bilişim bölümlerindeki öğrencilerin daha bilinçli bir eğitim dönemi geçirmelerini, okulda öğrendiklerinin, iş hayatında ne anlama geldiğini daha erken ve yakından keşfedebilmelerini, alanlarındaki profesyonellerle tanışıklık geliştirmelerini sağlamayı amaçlayan bir platformdur. Staj Okulu’ndan bu güne kadar bine yakın öğrenci, ücretsiz olarak istifade etmiş, yüzlerce bilişim uzmanı ve eğitimci gönüllü eğitimci ve proje lideri olarak yer almıştır. Program dahilinde çeşitli proje grupları, çalışma grupları oluşturulmakta, firma ziyaretleri tertib edilmektedir. Halihazırda sadece İstanbul’da “Bilişim Programı”na sahip olan StajOkulu’nun, farklı programlara (Mimarlık/Mühendislik, Ekonomi/İşletme/Girişimcilik vb.) ve başka illere de yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

Birbirimizi Eğitelim programı, Empatik’in çalışanlara yönelik yürüttüğü bir diğer sosyal sorumluluk projesidir. Programda, talep eden bir gönüllü, kendi uzmanlık alanındaki bilgi ve tecrübelerini ilgili kişilerle paylaşabilmekte, onların bu alanda bilgi birikim sahibi olmalarına destek olabilmektedir.  StajOkulu’na benzer şekilde tamamen ücretsiz yürütülen programda aynı kişi hem gönüllü eğitimci, hem öğrenci olabilmektedir.

Birbirimizi Tanıyalım programı ise Empatik’in, iş dünyasına yönelik yürüttüğü başka bir sosyal sorumluluk projesidir. Yine tamemen ücretsiz olarak yürütülen programa dahil olan firmalar, önceden duyurulmuş olan zamanda, firmasını tanıtmakta, katılımcılarla işbirliği ve ticaret imkanlarını toplu ya da bire bir olarak değerlendirme imkanı bulabilmektedirler.

Bu güne kadar birçok kişi ve kurumun gelişimine katkı sağlamış olan bu faaliyetler, ara vermeden ve gelişerek devam etmektedir.  Gönüllü katılımları oldukça artmış olan faaliyetlerin giderleri için, sosyal sorumluluk sahibi tüm kişi ve kurumların sponsorluk tekliflerine açık olan Empatik, kendi bütçesinden de önemli miktarlarda kaynaklar kullanmaktadır.

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir