CEO’ların dizisi hangisi? - EMPATİK BLOG

CEO’ların dizisi hangisi?

CEOLife’ın 146 CEO’nun katılımı ile gerçekleştirdiği İş Dışı Yaşam Anketi’nde CEO’ların çalışma hayatı dışında neler yaptığı, zamanlarını nasıl geçirdiklerine dair sorular yer aldı. İş ile özel hayat dengesini sağlayan Türk CEO’ların en büyük tutkusu tekne ve yelken ile açılmak. CEO’ların yerli ve yabancı dizi izlemeye vakit ayırabilmesi ise anketin en dikkat çekici konusu. Ankete göre CEO’lar iş ve özel hayatla ilgili her türlü konuda geçişleri çok rahat yapabilecekleri aktivitelere yöneliyor. Bir iş yemeğini eğlenceyle bitirebilecekleri restoranlarda yiyebiliyor, iş için gittikleri gezilerin rotasını tatil için uzatabiliyorlar.

Kitap 3. sırada

Anket sonuçlarına göre CEO’ların en büyük tutkuları arasında yüzde 14.3 ile tekne-yelken ilk sırada yer aldı. Yüzde 14.1 ile ikinci sırada bulunan seyahat etmeyi, 11.3 ile kitap, 8.3 ile müzik, 7.8 ile sinema takip etti. CEO’ların en az ilgi gösterdiği hobiler yüzde 1.7 ile satranç-dalış, yüzde 2 ile motor ve 2.1 ile koleksiyon oldu.

Game of Thrones ilk sırada

Milyarlık şirketlerin yöneticileri olan CEO’ların yüzde 11.9’unun en sevdiği yabancı dizi dünyaca ünlü Game of Thrones olurken, Beyaz Saray’daki koltuk kavgasını, medya ile ilişkileri anlatan House of Cards yüzde 9.4 ile ikinci, bilim kurgu, suç, drama türündeki Person of Interest yüzde 8.7 ile üçüncü oldu.  Türk diziler arasında ilk sırayı yüzde 7 ile Paramparça alırken bu diziyi yüzde 5.6 ile Poyraz Karayel, 4.7 ile Seksenler takip etti.

Kaynak: Capital

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir