Büyük Açık - EMPATİK BLOG

Büyük Açık

Haftanın film önerisinde geçen yıl vizyona giren Büyük Açık yer alıyor. Gerçek bir hikayeyi konu alan filmin başrollerinde dört usta isim Brad Pitt (Ben Rickett), Ryan Gosling (Jared Vennett), Steve Carell (Mark Baum), Christian Bale (Michael Burry) oynuyor.

Kriz fırsat mıdır?

Krizin Çince’de fırsat olup olmadığı tartışıla dursun bu film ABD’de mortgage ile başlayan krizin birbirinden habersiz 4 kişi tarafından nasıl fırsata çevrildiğini anlatıyor. Krizi fırsata çevirmeyi sevenlerin keyifle izleyeceği film araştırmanın, sistemden kuşkulanmanın sizi nasıl öne geçireceğini gözler önüne seriyor.

Her krizin balonu vardır

Hiçbir kriz bir anda patlamaz ve her krizin bir balonu vardır. Nitekim 2008’de patlak veren mortgage kaynaklı kriz de kendisini yıllar öncesinden belli eder. Mortgage balonunu fark eden Michael Burry, kendini tüm ülkenin yaptığı gibi sistemin akışına bırakmaz. Başta bankacılık olmak üzere ülke ekonomisinin çökeceğini gören bu dörtlü kriz başlayıp insanlar işlerinden çıkartıldıklarında elde ettikleri servetlerin haklı gururunu yaşarlar. İyi seyirler 😊

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir